צהרונים

ריבועים מרחבים-02.png

המערך הפדגוגי שלנו מובנה, יצירתי ומאתגר כל ילד וילדה. לאורך השנה צוותי הצהרון עובדים מול חוברת מערכים ופעילויות בנושאים שונים ומגוונים. הפעילויות מורכבות מתאוריה, הפעלות יצירה פשוטות ומורכבות ומשחקים חברתיים.
תכנית הצהרון נשענת על תפישתנו החינוכית, ועל פיה, ישנו החופש ליצירה וחיזוק הקשרים החברתיים בצהרון, מתן כלים לחדשנות ומקוריות ולמידה מתוך עניין וסקרנות.

 

ישנה תוכנית שבועית קבועה המורכבת מפעילויות אומנותיות שונות: מוסיקה, תיאטרון, יצירה, בישול, ספורט ועוד, ובה, מחד, גבולות וזמנים ברורים, ומנגד, גירוי, חופש לחקור, ליזום ולצאת לפעולה. התוכנית הפדגוגית כוללת פעילות חברתית שבועית, העוסקת  בערך או נושא רלוונטי - סובלנות, קבלת השונה, הקשבה, שיתוף פעולה, יוזמה ועוד.

 

כמו כן, לצהרון תכנית שנתית ובה ישנה התייחסות לחגי ומועדי ישראל, צפייה בהצגות, פעילויות מחוץ לשגרה, סדנאות ילדים והורים, שיתופי פעולה עם תנועות הנוער ועוד.

סדר היום בצהרון מותאם לכל בית ספר ולכל קבוצה באופן אישי. אנו דואגים שילדי הצהרון יאכלו ארוחה מזינה, יכינו את שיעורי הבית, ישחקו ויקבלו פעילות העשרה נוספת. כמו כן, בתי הספר מעמידים לרשותנו את חדר המחשבים, ספריית ביה"ס, מגרש וכו'.

ה"זמן החופשי" בצהרון מורכב מפינות יצירה, משחקי קופסה והרכבה, משחקי דמיון, משחקי שולחן ועוד. גם בזמן הזה הילדים מפוקחים ועוברים את החוויה יחד עם ילדי הצהרון.

 

ארוחת הצהריים שלנו עשירה, מזינה, חמה וטעימה. אנו מאמינים כי השלווה והרוגע של הילדים בצהרון באים יחד עם ארוחה טעימה ומזינה. אנו מציעים לילדים שלנו מספר של מנות פחמימה ובשר לבחירה בכל יום, ירקות חמים וירקות חיים. בנוסף, לקראת הצהריים המאוחרים הילדים מקבלים כריך ופרי. מערך ההזנה מפוקח על ידי משרד החינוך והבריאות.

 

שיעורי הבית בצהרון מונחים ומפוקחים על ידי הצוות. הילדים שלנו מכינים את שיעורי הבית בסביבה שקטה ונעימה, תוך עידוד, סיוע והכוונה מתאימה על ידי אנשי הצוות.

  • הצוות: הצוות שלנו יעניק לילדי הצהרון יחס חם, מכבד וסובלני. משפחת מרחבים מורכבת מצוות יצירתי וחושב, בעל אחריות רבה ורצון להוביל את הילדים למקום הבטוח של כל אחד מהם. בכל יום מתקיימת ישיבת צוות ובה עדכונים שוטפים לאותו יום. 

  • תקשורת מול צוות בית הספר: תקשורת עם צוות והנהלת ביה"ס היא אחד מהמרכיבים אשר מביא אותנו להצלחה. אנו רואים בחשיבות רבה את הקשר עם כל גורמי ביה"ס: מנהל/ת ביה"ס, מחנכות הכיתה, המורות המקצועיות, פסיכולוגית ויועצת ביה"ס. 

  • אסיפת הורים: מתקיימת לאחר כחודש מתחילת שנת הפעילות. לאסיפה זו חשיבות רבה. אנו רואים בהורים שותפים מלאים לדרך שלנו. 

  • ליווי ופיקוח: כחלק מתפיסתנו אנו מקיימים מערך של בקרה ופיקוח פנימי ורחב במגוון נושאים כגון: בטיחותית, תברואתית, פדגוגיה חינוכית וליווי לצוותי העבודה, סקר שביעות רצון ועוד.

  • הזדמנות לחינוך: אנו רואים במערך הצהרונים חשיבות חינוכית גבוהה. המפעלים השונים בעינינו הן הזדמנות נוספת לחינוך התלמידים והעשרתם בדרך חווייתית ומהנה. 

  • בטחון ובטיחות: כלל המפעלים החינוכיים מתקיימים תחת נהלי בטחון ובטיחות מחמירים וכמו כן אנו מעסיקים כח אדם איכותי ובכלל זה מתנהלים על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך בצורה אדוקה ומחמירה.